Ile kosztuje powiększenie pierścionka?

Czasem zdarza się tak, że pierścionek po latach użytkowania w pewnym momencie okazuje się być zbyt mały dla właściciela. Sytuacja może również dotyczyć nowo zakupionego pierścionka, na przykład pierścionka zaręczynowego. Jako, że koszt tego typu biżuterii jest zwykle bardzo wysoki, a jubiler nie zawsze chce przyjąć zwrot lub wymienić na inny pojawia się spory problem. 

Na szczęście na wypadek takich sytuacji powstały usługi powiększenia pierścionka. Usługę powiększenia pierścionka oferuje większość dobrze wyposażonych salonów jubilerskich. Jest ona dosyć popularna, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem w okolicy jubilera, który posiada w ofercie taką usługę.

Jak wykonuje się powiększanie pierścionka?

Jeżeli jest potrzeba wykonania niewielkiej korekty polegającej na zwiększeniu rozmiaru, jubiler wykonuje niewielkie rozciągnięcie szyny. Jednak kiedy niezbędne jest powiększenie pierścionka o kilka rozmiarów, w pierścionku umieszczana jest specjalna wstawka. Nie jest to trudny zabieg, jednak wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia. Zdarza się, że wykonanie usługi niestety nie jest możliwe i dotyczy to pierścionków z zdobioną szyną w której umieszczone są na przykład kamienie, oraz pierścionków wielokolorowych. O tym czy można wykonać taką usługę w przypadku konkretnego pierścionka należy zapytać w renomowanym salonie jubilerskim.

powiększanie pierścionka
Powiększanie pierścionka

Ile kosztuje taka usługa?

Cena takiej usługi jest zależna od konkretnego salonu i uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest to, jak bardzo wymyślna jest dana obrączka. Im droższa i bardziej ozdobna, tym w powiększenie jej trzeba włożyć więcej pracy. Drugim z czynników jest ilość rozmiarów o które trzeba powiększyć danę obrączkę. Im więcej rozmiarów tym wyższa cena. Cenę usługi można obniżyć dostarczając swój własny kruszec na przykład w postaci starej biżuterii. W takim wypadku cena obejmuje wyłącznie robociznę. Cena tej robocizny zwykle zaczyna się od kwoty 20 – 30 złotych i rośnie wraz ze wzrostem ilości pracy, które trzeba włożyć w poprawne wykonanie usługi. Jak widać cena nie jest zbyt odstraszająca i praktycznie każdy może sobie pozwolić na tą usługę.

Czy powiększenie pierścionka jest opłacalne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie na temat opłacalności tej usługi. Obawiają się również zbyt intensywnych zmian w wyglądzie pierścionka. Poprawnie wykonane powiększenie pierścionka nie powinno zostawić widocznych skaz na biżuterii. Koszt powiększenia pierścionka jest nieporównywalnie niższy od kosztu zakupu nowego, a dodatkowo jest to inwestycja na wiele lat. Dzięki temu można uznać, że usługa jest nadzwyczaj opłacalna. Warto jednak pamiętać, aby powiększenie pierścionka odbywało się u renomowanego jubilera, gdyż ewentualne błędy mogą być dość drogie oraz trudne do naprawienia.

Podsumowanie

Powiększenie pierścionka jest nie drogą usługą, a może okazać się niezwykle przydatna oraz opłacalna. Jeżeli jest pierścionek z różnych powodów okazuje się za duży to warto zastanowić się nad tą możliwością zamiast kupnem nowego pierścionka. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze.

 

Give a Comment