Jak ozdobić butelkę wina na prezent?

Butelka dobrego wina to uniwersalny prezent na każdą okazję. Najczęściej darowane jest w dniu ślubu, urodzin czy Bożego Narodzenia. Jednak w jakiej formie je podarować? Czy istnieją inne sposoby pakowania poza zwykłą torebką na alkohole?

Butelka wina z okazji ślubu

Dekorowana butela na wino
Butelka wina jako prezent ślubny

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej. Nic więc dziwnego, że nowożeńcy pragną przeżyć ten dzień wyjątkowo i w gronie bliskich im osób, które cieszą się ich szczęściem i życzą wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia. Prezenty od gości świadczą o sympatii i dobrych intencjach wobec pary młodej, dlatego często są to nie tylko pieniądze, ale i upominki od serca. Jednym z najczęściej darowanych prezentów jest butelka dobrego wina. Taki upominek może poczekać dłużej na spożycie, a przyszli małżonkowie mogą wykorzystać ten zacny trunek do świętowania wyjątkowych okazji. Jednak sama butelka nie wystarczy, trzeba ją odpowiednio opakować lub ozdobić, by prezentowała się elegancko i stosownie do okazji. Dodatkowo obdarowani na pewno docenią własnoręcznie wykonane dekoracje.

Ślubne ozdoby na butelkę wina

Mimo iż wiele par młodych prosi wprost, by nie dołączać kwiatów do prezentów, warto wykorzystać dosłownie kilka kwiecistych gałązek jako ozdobę butelki wina. Wystarczy papier ozdobny, sznurek i parę kwiatów. Po owinięciu butelki papierem, można ją dodatkowo przewiązać sznurkiem i wpleść w niego kwiaty. Dzięki temu podarunek nabierze świeżego i eleganckiego wyglądu.

Doskonałym i niezwykle modnym stylem dekoracyjnym jest ostatnio styl rustykalny. W jego duchu można wykonać piękne ozdoby, wykorzystując tak proste materiały jak: jutowy worek, sznurek, koronki, koraliki i inne drewniane elementy. Wystarczy za pomocą kleju na ciepło przykleić sznurek lub koronki (albo zapakować w jutowy worek), dokleić albo przywiązać małe elementy ozdobne i efekt rustykalnego podarunku gotowy!

Świąteczne dekoracje na butelkę wina

Wino to doskonały prezent także na święta Bożego Narodzenia, zwłaszcza dla mężczyzny. Dobry alkohol zadowoli niejednego pana, któremu zazwyczaj trudno kupić odpowiednio dobrany prezent. Elegancki upominek można jednak opakować z poczuciem humoru, np. “przebierając” butelkę za św. Mikołaja. Do wykonania takiej ozdoby potrzebne są kawałki materiałów – czerwonego i białego, wata, pompony. Naklejając elementy i wykonując z nich skrzata lub św. Mikołaja, wywołamy uśmiech na nie jednej twarzy. Butelkę można także zapakować tradycyjnie – w papier prezentowy, jednak zaleca się, by w duchu less waste używać w tym celu zwykłego papieru do pakowania, który można ozdobić kawałkiem sznurka i gałązką świerku, by nadać paczce eleganckiego i naturalistycznego wyglądu.

Wykonanie własnej ozdoby na butelkę wina nie zajmie dużo czasu, a wyróżni nasz podarunek na tle innych. Pokaże też obdarowanemu nasze zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie upominku. A to niejednokrotnie ważniejsze od samego prezentu.

***

Give a Comment