Jak wyczyścić srebrne kolczyki z cyrkoniami?

Srebrne kolczyki zachwycają swoim blaskiem i elegancją, aczkolwiek aby tak się stało należy dbać o nie we właściwy sposób, tak aby ich powierzchnia była przede wszystkim czysta i wypolerowana! Warto pamiętać, że nowa biżuteria zawsze wygląda doskonale, to jednak wraz z upływającym czasem może pojawić się na niej charakterystyczny, ciemny nalot. Takie zjawisko występuje dość często i nazywane jest utlenianiem, w poniższym artykule dowiesz się jak wyczyścić srebrne kolczyki domowymi, sprawdzonymi sposobami oraz wiele innych przydatnych informacji!

Dokładne czyszczenie biżuterii w domu

Warto zaznaczyć, że zabrudzone oraz posiadające ciemny nalot kolczyki można oddać w ręce profesjonalistów, którzy zajmują się ich kompleksowym czyszczeniem w sklepie jubilerskim! Aczkolwiek pewną alternatywą jest możliwość ich czyszczenia samodzielnie w domu, z zastosowaniem produktów, które praktycznie każdy ma w domu. Jednakże zaleca się aby przed przystąpieniem do czyszczenia biżuterii dokładnie sprawdzić jak reaguje dana substancja, najlepiej zrobić to na niewielkim kawałku biżuterii! Bez względu na rodzaj użytego środka należy przetrzeć srebrne kolczyki wilgotną ścierką a później wypolerować.

Działania które mają na celu ograniczenie procesu śniedzenia biżuterii

Co istotne, po wyczyszczeniu srebrnych kolczyków zaleca się, aby podjąć specjalne działania, które znacznie zminimalizują śniedzenie biżuterii, między innymi:

  1. Należy ściągać kolczyki podczas kąpieli oraz pobytu na basenie.
  2. Umieścić kolczyki w miejscu, które ma ograniczony dostęp do tlenu oraz światła.
  3. Nie wolno trzymać biżuterii w wilgotnych miejscach!
  4. Zaleca się również, aby ściągać biżuterie podczas różnego rodzaju domowych czynności.
  5. Powinno przechowywać się ją w należyty sposób.

Dobrym rozwiązaniem jest także regularne przecieranie srebrnych kolczyków specjalną, bawełnianą ściereczką, najlepiej to robić wieczorem zaraz po ściągnięciu biżuterii!

Srebrne kolczyki z cyrkoniami- jak je czyścić?

Przede wszystkim należy pamiętać, że czyszczenie kolczyków o gładkich powierzchniach jest o wiele mniej skomplikowane niż czyszczenie kolczyków z kamieniami! Musisz mieć na uwadze, iż jeśli stosujesz zbyt agresywne preparaty chemiczne lub domowe sposoby, które nie są sprawdzone, skutkiem może być bardzo negatywny wpływ na wygląd cyrkonii. Bowiem w takiej sytuacji najczęściej dochodzi do utraty blasku, sporadycznie zdarza się także, że cyrkonia może wypaść! Pamiętaj, najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie kolczyków z cyrkoniami w jak najbardziej ostrożny sposób, chodzi zwłaszcza o to, aby pominąć kamień, a do czyszczenia wykorzystać wilgotną ścierkę z mydłem. Co, istotne srebrne kolczyki z cyrkoniami powinno się czyścić regularnie, co około 2- 3 tygodnie, należy również pamiętać, aby podczas czyszczenia unikać zbyt przesadnego namoczenia biżuterii.

Srebrne kolczyki- domowe sposoby na czyszczenie

kolczyki z cyrkoniami czyszczenie sok z cytryny
Kolczyki z cyrkoniami czyszczenie sok z cytryny

Wśród domowych sposobów na czyszczenie srebrnych kolczyków można wymienić między innymi:

  • pasta do zębów- skuteczna metoda w przypadku ciemnego nalotu, do czyszczenia najlepiej używać miękkiej ściereczki
  • sok z cytryny- ściereczka nasączona sokiem z cytryny jest idealnym rozwiązaniem, które nabłyszcza i pozostawia kolczyki czyste, jednak nie zaleca się stosowania soku z cytryny do kolczyków z cyrkoniami, ponieważ pod wpływem czasu mogą ulec zmatowieniu
  • soda oczyszczona- roztwór z sodą doskonale usuwa ciemny nalot na biżuterii oraz inne zabrudzenia.

***

Give a Comment