Jak zapakować kolczyki na prezent

Kolczyki są jednym z najbardziej rozpowszechnionych upominków. Nic w tym dziwnego – wykonane z odpowiedniego materiału, będą odporne na uszkodzenia i trwałe. Jest to uniwersalny podarunek, który przypadnie do gustu praktycznie każdej z kobiet. Nierzadkim wyborem są kolczyki wykonane ze złota albo srebra. Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż tego rodzaju przepiękne ozdoby wymagać będą równie atrakcyjnego opakowania. Samo kupno kolczyków, to tylko połowa naszego sukcesu. Jak zatem zapakować kolczyki na prezent?

Pomysł na wręczenie kolczyków – pudełka niczym matrioszki

Ukrycie niewielkiego prezentu, takiego złote czy srebrne kolczyki z brylancikami w parę pudełeczek, to łatwy, a zarazem zabawny sposób na zrobienie niespodzianki swojej ukochanej kobiecie. Wystarczy, iż kupimy parę upominkowych pudełeczek, które możemy włożyć jedno w drugie, upewniając się przy tym, iż najmniejsze spośród nich jest na tyle duże, aby pomieściło zapakowane kolczyki. Następnie umieśćmy zapakowany upominek w najmniejszym pudełeczku, włóżmy to pudełko do nieco większego pudełka i powtórzmy kilkukrotnie omówioną procedurę. Oczekiwanie będzie rosnąć po otwarciu każdego kolejnego pudełeczka. Na samym końcu, oczom naszej ukochanej ukażą się upragnione złote kolczyki z brylantami, a my usłyszymy okrzyki radości z jej strony.

Opakowanie, które zostanie dopasowane do charakteru kolczyków

W niejednym sklepie z biżuterią, sprzedawane są kolczyki zapakowane w specjalne pudełeczka. Czasami jednakże tego typu opakowania, nie są zbyt oszałamiające pod względem wyglądu, aby mogły służyć samodzielnie w roli oprawy dla kolczyków. Wybierając opakowanie do tego typu biżuterii, powinniśmy brać pod uwagę styl, w jakim została ona wykonana. Minimalistyczne, eleganckie kolczyki wykonane ze srebra, potrzebują tak samo wytwornego opakowania. W takim przypadku idealnie sprawdzi się okrągłe albo kwadratowe pudełko przewiązane za pomocą aksamitnej wstążki. Chociaż srebro jest dosyć twarde i odporne na ewentualne uszkodzenia, dobrze będzie we właściwy sposób zabezpieczyć kolczyki przed zgnieceniem albo też innym typem zniszczeń. Wręczając upominek komuś młodemu, na przykład kolczyki typu wkrętki – możemy zdecydować się na wesołe, bardziej kolorowe ich opakowanie. Pudełeczko z uroczym kwiatowym motywem albo barwnym nadrukiem, doda upominkowy nieco magii. Typ opakowania na kolczyki, których materiałem wykonania mogą być różne metale, trzeba dobierać nie tylko do stylu obdarowanej osoby, ale również do jej charakteru i gustu. Jeżeli znamy doskonale jej preferencje, dobranie prezentowej oprawy, nie powinno być dla nas żadnym problemem.

Pudełeczko na kolczyki – ważny jest jego rozmiar

Pudełeczko na kolczyki to łatwy, ale zarazem też bezpieczny sposób na ich opakowanie. Takie pakunki wykonuje się z dosyć grubego oraz sztywnego papieru, dzięki czemu doskonale trzymają one swoją formę. Jednocześnie potrafią zabezpieczyć włożony do nich przedmiot przed zniszczeniami, przykładowo podczas transportu albo wysyłki. Największy plus pudełek to opcja ich dokładnego dobierania. Nie powinny być one nazbyt duże, gdyż umieszczone w nich kolczyki miałyby luz i mogłyby się przesunąć. To niestety może prowadzić do ich zniszczenia.

Zapakowanie kolczyków w papier

Trochę zapomnianym sposobem, rzadko używanym w przypadku pakowania kolczyków, będzie papier. Zwykle kojarzymy go z okresem świat, kiedy to pakujemy za jego pomocą bożonarodzeniowe upominki. Czasami możemy natrafić na spakowaną w papier odzież. Nie istnieją jednakże żadne przeszkody, aby również w papier zapakować kolczyki. Papier ofiaruje nam niemalże niczym ograniczone aranżacyjne możliwości, można skorzystać już z gotowych arkuszy albo także w efektywny oraz prosty sposób przygotować swój własny. Wystarczy nieco fantazji, kolorowe pieczątki, tusze, farby i pisaki. Pakowanie w papier jest także wygodne, gdyż bez większego problemu będziemy w stanie dobrać rozmiar i stworzyć niemalże idealnie dobrane opakowanie.

Torebka na biżuterię

pakujemy kolczyki
pakujemy kolczyki

Jeżeli chcemy w prosty i efektowny sposób zapakować kolczyki, których nie będziemy wysyłać, możemy wykorzystać woreczki i torebki na biżuterię. Zwykle wykonuje się je z grubszej folii albo organzy. Na rynku mamy dostęp do wielu wzorów, wielkości i kolorów torebeczek. Dzięki czemu bez problemu, będziemy mogli wybrać ich styl oraz wielkość. Pomimo prostoty, torebeczki na kolczyki, są ponadczasowym i niezwykle eleganckim sposobem na zapakowanie upominku dla ukochanej osoby. Zasady co do dobierania ich wielkości, będą takie same, jak w wypadku pudełeczek.

Give a Comment