Kolczyki sutasz ślubne – inspiracje

Biżuteria z sutaszu to ozdoba, która w dość szczególny sposób potrafi podkreślić nasz charakter, preferencje osobiste, czy też indywidualizm. Właściwie dobrana biżuteria może stać się idealnym podkreśleniem i uzupełnieniem wizerunku osobistego, uwydatnieniem kobiecego wdzięku. Jedna z bardziej ciekawych metod na akcentowanie swojej wizji związanej z urodą i pięknem, na wyrażenie samych siebie, będzie wykonanie biżuterii samodzielnie w domu.

kolczyki sutasz inspiracje
kolczyki sutasz inspiracje

Kolczyki sutasz na ślub

Jeśli w czasie ślubu, naszego najwspanialszego dnia w życiu, będziemy chcieć wyglądać zjawiskowo – pracujemy nad każdym szczegółem, stawiamy na perfekcyjny wygląd. Chcąc pozostać przy tym sobą i ukazać nieco własnej osobowości, stawiamy często na ozdoby hand made, rzeczy oryginalnie wyglądające, wykonane ręcznie i jedyne w swoim rodzaju. Na ogół będą to wspaniałe dodatki – koronkowa bielizna, zjawiskowe bolerko, czy też biżuteria. Coraz modniejsza staje się ostatnimi czasy także biżuteria wykonana techniką sutasz, również w wersji ślubnej.

Czym jest dokładnie technika sutasz?

Sutasz jest nazwą specyficznego typu biżuteryjnego haftu. Dzięki tej niezwykle pracochłonnej i wymagającej niemalże perfekcji w każdej kwestii metodzie, mogą powstawać różne, bardzo oryginalne i kolorowe kolczyki, bransoletki, kolie, naszyjniki, jak również wyszukane ozdoby do obuwia.

Sutasz jak zrobić?

Patrząc na niezwykle oryginalną, powstałą za pomocą techniki sutasz biżuterię, wydawać by się mogło, iż trudno nam będzie osiągnąć na tyle dużą wprawę, aby być choć w ułamku tak samo dobrym jak doświadczeni artyści. Sutasz dla osób początkujących może stanowić bardzo ciekawe wyzwanie, ale także z upływem lat  coraz łatwiejsze do wykonania elementy. Na samym początku, najlepiej będzie uczyć się, jak i korzystać z lekcji, które krok za krokiem będą nas wprowadzać w zupełnie nowy świat samodzielnego przygotowania biżuterii w zaciszu domu. Półprodukty do jej wykonania, możemy kupić w sklepach z koralikami oraz elementami do sutaszu, dzięki temu możemy samodzielnie dobrać najbardziej odpowiednie dla nas kolory i kształty koralików. Instrukcje poprowadzą nas z pewnością do upatrzonego celu, którym będzie przygotowanie pierścionka, bransoletki czy też wisiorka. Zawarte w specjalnych instrukcjach wzory sutasz są wyłącznie propozycją, którą możemy wykorzystywać na samym początku swojej przygody z omawianą techniką, ale po pewnym czasie możemy stworzyć samodzielnie niemalże nieograniczoną liczbę wzorów.

Jak wykonać kolczyki ślubne metodą sutasz? 

Na samym początku należy wyrysować wzór wymarzonego kolczyka, po czym musimy przygotować monetę, sznureczki do sutaszu o trzech barwach, jak i igłę z nitką. Następny krok go zszywanie ze sobą sznurków we właściwym ułożeniu, które zostało zobrazowane na zdjęciach. Trzeba przymierzyć monetę, a później rozpocząć zszywanie sznurków na kształt koła, tak żeby dopasowały się do monety. Koniecznie podczas zszywania trzeba pamiętać, aby sprawdzić czy sznurki dopasują się kształtem do monety, a na samym końcu trzeba połączyć ze sobą końce sznurków i je zeszyć. Następny etap to przymocowanie do sznureczków monety. Wówczas możemy przystąpić do przyszywania koralików, jak i turkusowej kuli. Zasadę stanowi przebijanie sznurków za pomocą igły po stronie kolczyka, która zostanie uznana przez nas za tylną. Szwy winny przechodzić przez tylnią część biżuterii. Koraliki i kule, przyszywane są symetrycznie po dwóch stronach kolczyków. Każda czynność zobrazowana jest na instrukcji ze zdjęciami.

 

 

 

Give a Comment