Zaproszenia komunijne ręcznie robione

Pierwsza Komunia

Pierwsza Komunia Święta? Co to takiego? W tradycji katolickiej jest to bardzo ważny dzień i oznacza on przyjęcie do serca Chytrusa pod symboliczna postacią opłatka. Dzień Pierwszej Komunii jest niezwykle podniosły, zarówno dla samego dziecka, ale i rodziców. Tym bardziej, iż jest to dłuższy proces, do którego dziecko jest przygotowywane intensywnie przez cały rok. Dzień ten jest odświętny, co podkreśla ubiór dzieci idących do komunii, ale również tego dnia świątynia wygląda inaczej, atmosfera jest bardzo podniosła. Potem, po ceremonii w kościele, pozostają ważne chwile z rodziną, którą zwykle zaprasza się na przyjęcie komunijne.

Zaproszenia komunijne ręcznie robione

No właśnie, skoro już o zapraszaniu mowa. Jak zrobić to elegancko, należycie, by nie zapomnieć o żadnym szczególe lub zwyczajnie nie poplątać dat, czy godziny? Jak mieć pewność, że wszyscy o których myślimy, zostali zaproszeni? Otóż chyba jednym z najlepszych sposobów będzie wysłanie lub przekazanie zaproszenia na komunię. Obecnie możemy wręcz przebierać w najróżniejszych projektach zaproszeń. Czy jednak jest to właśnie to, co nam odpowiada? Jeśli chcecie uniknąć sztampy to warto skusić się na zaproszenia komunijne ręcznie robione, które zachwycają swą oryginalnością, ciekawym designem. Artyści, którzy tworzą takie nietypowe zaproszenia komunijne potrafią przygotować zaskakujące projekty na przykład rustykalne, w stylu boho, z delikatnym motywem kwiatowym. Osoby, które przywiązane są do tradycyjnego wzornictwa na pewno znajdą ciekawe zaproszenia z aniołkiem, gołębiem, czy hostią, jednak mimo wszystko w nowym wydaniu, przez co nadal będą to nietypowe zaproszenia komunijne.

Nietypowe zaproszenia komunijne

Czas na zaproszenia komunijne, tylko jakie? Zdecydowanie na nietypowe zaproszenia komunijne. Czyli? Nietypowe zaproszenia komunijne zaskakują i formą i materiałem z którego są wykonane. Otóż zwykły karnet złożony na pół to już nieco za mało… Artyści prześcigają się w pomysłach. Otóż okazuje się, że zaproszenie komunijne może być w postaci eksplodującego pudełeczka, alby komunijnej, kalendarza na którym dokładnie wypisane i oznaczone są najważniejsze szczegóły tego dnia, czy zaproszenia drewniane, z suto zdobionymi ażurowymi elementami. Wszystkie one zaskakują i zdecydowanie podkreślą wagę tego dnia. Dodatkowo, warto je zachować, po latach będą piękną i nietuzinkową pamiątką.

Zaproszenia komunijne ręcznie robione – o czym pamiętać?

Zaproszenia komunijne ręcznie robione jak każde inne zaproszenia powinny być przede wszystkim czytelne. Dodatkowo ważne, aby zawrzeć w nich informacje, kogo i na jaką dokładnie uroczystość zapraszamy, czy tylko na uroczystość kościelną, czy też na przyjęcie komunijne. I na koniec oczywiście bezwzględnie należy podać miejsce, datę i godzinę uroczystości. Warto zwrócić uwagę na estetykę zaproszenia. Może też dobrze byłoby zamówić jedno więcej, by zachować taki egzemplarz sobie? Po latach takie zaproszenie może przywołać masę miłych wspomnień!

Give a Comment